Sigarayı Bırak | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Biorezonans ile sigara bırakma terapisi 1 saat süren tek bir seansta olabilmektedir. Nadiren bazı hastalarda 2. seans gerekmektedir. Sigara bırakmayı isteyenlerin yaşadığı tüm zorluklar bu yöntemle hiç yaşanmamaktadır. Kendi kendine sigara bırakmayı deneyenler dayanamayıp yeniden başladıklarını, eksikliğinde yaşanan yoksunluk açısından cesaret edemediklerini ifade ederler.

Biorezonans yöntemi ile sigara bırakma terapisi sonrası kişilerde sigaraya karşı bir isteksizlik, kokusuna karşı bir tahammülsüzlük oluşmaktadır. Sigaranın kokusu bile mide bulantısına yol açmaktadır.

Tek seans yeterli…

Sigara bırakma konusunda yaptığımız terapilerin tek bir seansı çoğu zaman yeterlidir. Danışanlarımızın büyük bir çoğunluğunda ikinci bir seansa ihtiyaç duyulmamaktadır.  QUiTT  ile yapılan ikinci seans destek seansı olup, ancak sigara isteğinin devam ettiği ya da ruhsal durumun desteklenmesi gerektiği zamanlarda kullanılır.

Yapılan seansta sigara içme isteği azaltılır ve kişi sigara ile temas etmediği müddetçe bu isteksizlik hali kalıcı olur.

Terapi sonrası ilk 48 saat önemli…

Bu süre vücudun, yeni durumuna adaptasyonu için gerekli süredir ve kişinin, sigara isteğine karşı az ya da çok direnmesi için gereken zamandır. Bu sırada şiddetli bir sigara isteğinin olması beklenmez ancak, yine de ilk 48 saat en riskli zaman dilimidir. 48 saat bitiminde sigara isteğinin artık sadece bazı zamanlarda ve sadece hafifçe gelmesi beklenir. Bu  48 saatlik zaman diliminde danışanlarımızdan mümkün olan şekilde sigara dumanı  ve sigarayı anımsatan ortamlardan uzak durması; çay, kahve ve kola gibi içecekleri tüketmemesi istenir.

 

Sigara Bırakma Ön Görüşme Formu

Destek Seansı Ne Zaman Verilir?

Biorezonans tedavisinin sonrası 48 saat geçtiği halde hala şiddetli bir şekilde sigara içme isteğinin devam ettiği durumlarda danışanlara mutlaka 2. Seans destek terapisi önerilir.  Bu ikinci seans için ek ücret talep edilmez.

Ayrıca sigara bırakma terapisi alan danışanlarımızın ilk 3 ay boyunca sigara ile temas etmesi durumlarında yapılacak ek bir seans için ekstra ücret talep etmiyoruz. Bu ilk 3 aylık periyotta tekrar sigara içme isteği duyulursa, sigaraya tekrar başlaması durumunda  veya kişinin kendini huzursuz veya rahat hissetmediği durumlarda kullanacağı ek bir terapi hakkı bulunmaktadır.

Terapiye Gelmeden Önce Hazırlık?

Biorezonans sigara bırakma terapisine gelmeden 6 saat önce kahve/çay tüketimi bırakılmalıdır. Terapiye  gelmeden önce sigara bırakılmasını ise istemeyiz. Tam tersi terapiye gelene kadar günlük rutin sigara alışkanlığının devamını beklemekle birlikte terapiye gelince içilen aynı marka sigaradan bir tane getirilmesini istemekteyiz. Terapiden birkaç gün önce ve sonra bol sıvı tüketimi terapinin vücuttaki detoks etkisini pozitif yönde arttıracaktır.

Terapinin Yan Etkisi Var Mı?

Biofeedback cihazıyla yapılan rezonans terapileri sigarayı bıraktırma amacıyla kullanılan bir detoks terapisidir. Şimdiye kadar hiçbir yan etki görülmemekle birlikte olumlu geri dönüşler almaktayız. Ancak sigara bırakma terapisinin ikinci evresi olan toksinlerden arınma evresinde uyuşukluk, halsizlik, bitkinlik, baş ağrısı ve hafif terleme görülebilmektedir.

× Bize yazın