PB Serum Uygulaması Bursa | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

PB Serum Uygulaması Bursa

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın en kolay yöntemlerinden biri olan PB Serum uygulaması, farklı cilt sorunlarına çözüm sunabilen oldukça etkili bir cilt bakım uygulamasıdır. Bu sayfamızda kliniğimizde uyguladığımız PB Serum hakkında, PB Serum nedir, çeşitleri nelerdir, nasıl uygulanır, hangi bölgelere uygulanır, nasıl faydaları vardır konularında bilgilendirme yapacağız…

PB Serum Nedir?

PB Serum Uygulaması

PB Serum Uygulaması

PB Serum, içerisinde yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit ve kolajenaz, lipaz ve liyaz enzimlerinin çeşitli yoğunluktaki uyumlu bir beraberlik içerisinde estetik tıp uzmanları için özel olarak geliştirilmiş, çığır açıcı bir estetik ürün serisidir. 3 farklı formülasyonda sunulmaktır bunlar; High, Medium ve Low formülasyonlarıdır.

  • High PB Serum: Bu formunda daha çok kolajenaz enzimi içermektedir. Kullanım amacı olarak yara izleri, ameliyat izleri, yanıklar, çatlaklar, sarkmalar, derin kırışıklar gibi her türlü yara izleri, ameliyat sonrası skar yada akne skarı, selülit gibi dirençli fibroz süreçlerini tedavi etmekte yardımcı olur. Serumun uygulama bölgeleri olarak ameliyat sonrası fibozlar, hipertrofik, atrofik, keloid skarlar, yanık tedavisi gören hastalar, çatlaklar, portakal görünümlü cilt sorunlarında uygulanmaktadır.
  • Medium PB Serum: İçerisinde lipaz enziminin çokça bulunduğu bir formülasyondur. Fibroz ile ilişkili yağ birikmesi sorunlarının ortadan kaldırılmasında oldukça etkilidir. Uygulama alanları olarak yağ fazlası içeren fibrozlar, lipomlar, çene altı, kollar, baldır, karın bölgesi. Medium PB Serum, yağ dolu dokuların inceltilmesi için kullanılır, tedavi süresince yağ yakımının yanı sıra uygulandığı bölgeyi toparlar ve sıkılaştırır. Uygulandığı bölgelerde eski enzimi yakıp yerine yeni enzim takviyesi yaparak doku iyileşmesini sağlar.
  • Low PB Serum: Bu formülasyonda liyaz enzimi daha çok bulunmaktadır. Kullanım amacı olarak ödem içeren fibrotik süreçlerde sıvı tutulumunun azaltılmasına katkı sağlar. Uygulama bölgeleri olarak fibrozun eşlik ettiği ödemler, perioküler torbalar, sarkmalar, göz altı torbalarında cilt sıkılaşması ve yenilemesi amacıyla kullanılır.

PB Serum Enzimleri Nelerdir?

PB Serum içerisinde 3 farklı enzim bulunmaktadır bunlar;

Kolajenaz: Bu enzim yanlış şekillendirilmiş kolajen liflerinin parçalanması ve yeniden sentezlenmesi için fibroblastı uyarır. Yağ nodüllerini çözer, yeni kolajen ve elastin gelişimini destekler.

Lipaz: Bu enzimin görevi besin yoluyla aldığımız yağların yapı taşlarına kadar parçalamak ve vücudumuzda kullanılabilir hale getirmektir. Lipaz enzimi sayesinde trigliserid formunda olan yağlar, sindirim kanalına ilerlerken yağ asitleri ve gliserole dönüştürülerek emilim için hazır hale getirilirler.

Liyaz: Sıvı tutulmasını azaltarak ve doku geçirgenliğini artırarak hücre dışı matristeki proteglikanları parçalar. Kısaca vücuttaki ödemi çözer.

PB Serum Hakkında Sık Sorulan Sorular

PB Serum uygulaması için belirli bir yaş sınırı var mıdır?

PB Serum uygulaması 18 yaş üzeri için geçerlidir, 18 yaşın altındakiler için zarar mıdır sorusuna yanıt olarak PB Serum üreticisi firma henüz 18 yaş altını onaylamadığı için bizler sadece 18 yaş üzerinde ki kişiler için bu uygulamayı yapmaktayız.

PB Serum uygulaması yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

PB Serum uygulanan hastanın o gün için istirahat etmesini istiyoruz, çok yoğun spor aktivitelerinden kaçınmasını, sauna, hamam, yüzme havuzu gibi eylemlerde bulunmamasını ve bol su içmesini öneriyoruz.

PB Serum uygulamasının diğer estetik uygulamalarından farkı nedir?

PB enzimatik serum, bir tedavi ürünüdür, diğer estetik uygulamalar gibi geçici olarak düzeltme sağlayan bir uygulama değildir. Dokunun kendisini tedavi etmek için içerisinde bulunan hyaluronik asit ve 3 enzim ile birlikte doku içerisinde bir kimyasal aktivite başlatarak tedavi amacıyla doku değişimini sağlayan bir uygulamadır. Bu yüzden çok yeni ve benzeri olmayan bir uygulamadır.

Gıdı bölgesinde PB Serum etkisi nasıldır?

Çenenin altında kalan gıdı dediğimiz bölgede PB Serum ürünlerinden Medium formu tercih edilir, bu bölgede yağ birikimlerinin giderilmesi ve cildin form kazanmasında oldukça etkili bir uygulamadır.

PB Serum ameliyat izlerinin giderilmesinde kullanılıyor mu?

Ameliyat izinin durumuna göre PB Serum enjeksiyonları hazırlanıyor ve uygulaması yapılıyor, iz ne kadar yeni ise o kadar az seans ile başarı sağlamak mümkün olmakta.

PB Serum ile yüz inceltmesi yapılabilir mi?

Hollywood yanağı denilen şakakların çıkık alt yüzün biraz daraldığı yüz formları PB Serum sayesinde yapılabilmektedir.

PB Serum ile bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün müdür?

PB Serum ile bölgesel yağ birikmelerinden kurtulmak mümkün olmakta, bu bölgeler kol altı, gıdı, dizler, karın, bacak yanları gibi bölgelerde ufak yağ birikimlerinde uygulanmaktadır. Aşırı yağlanma sorunlarda tedavi edici özelliği yoktur, lokal yağlanmalarda oldukça başarılıdır.

PB Serum ile başka hangi kazanımlar elde edilebilir?

PB Serum ile koltuk altı sarkmalarında başarılı sonuçlar elde edilmektedir, kalça estetiğinden ziyade kalça bölgesine yapılan PB Serum uygulaması ile o bölgenin cilt sıkılaşması ve toparlanması sayesinde poponun daha çok yükselmesi sağlanabilir. Yine PB Serum uygulana yüzün, serum içerisinde enzimler ve hyaluronik asit sayesinde iyileşmesi, yenilenmesi sağlanacağı için bebeksi bir forma kavuşması mümkündür.

PB Serum ile cilt rengi açılabilir mi?

PB Serum uygulaması ile kolajen üretiminin yeniden başlatılması ve kolajen üretimi sonrasında cildin su tutma kabiliyeti artacağı için cilt yenilenmesi ile birlikte taze bir cildin kendisini göstermesi mümkün olabilmektedir.

PB Serum anti-aging amaçlı kullanılabilir mi?

PB Serum içerisinde hyaluronik asit ve diğer 3 enzimin farklı kombinasyonları sayesinde dokularda ki kolajen üretimleri sayesinde cilt yenilenmesi sağlanmaktadır. Kolajen üreten cilt de doğal olarak yaşlanma karşıtı bir duruşa geçmekte ve eller, yüz, boyun, dekolte gibi yerlerde güvenle kullanılmaktadır.

PB Serum uygulaması ne kadar sürer?

PB Serum uygulaması oldukça kısa süren bir işlemdir, önce hastanın durumuna göre belirlenen bölgeye ağrıyı azaltıcı lokal anestezik krem sürülür ve 15-20 dakika kadar beklenir, daha sonra bölge temizlendikten sonra 10-15 dakika kadar toplam bir işlem süresi içerisinde uygulama tamamlanır.

PB Serum kaç seans uygulanmalıdır?

PB Serum uygulaması hastanın durumuna göre yaşına göre, 1 yada 3 seans şeklinde uygulanabiliyor, her seans arası 3 hafta arayla yapılmaktadır.

PB Serumun yan etkileri var mıdır?

PB Serum uygulaması sonrası, uygulanan bölge de kızarıklık ve morluk durumu olabilir ve bu geçici bir süre ile olmaktadır. Bunun haricinde bir yan etkisi bulunmamaktadır.

PB Serum 2020 – 2021 seans ücretleri, uygulama fiyatları ne kadardır?

Her hastanın cildi, yapısı ve sorunu farklı olacağı için fiyat konusunda en doğru karar doktor nezaretinde bir inceleme sonrasında yüz yüze değerlendirme ile belirlenebilir. Ücretsiz randevu almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uzman Doktor Fulden Küçük tarafından Bursa‘da ki kliniğinde uygulanacak olan PB Serum tedavisi hakkında detaylı bilgi ve randevu oluşturmak için 0552 670 00 52 no’lu iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Merak ettiğiniz konu ve soruları sayfamıza yorum olarak yazabilir ve sürpriz kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize yazın