Ozon Tedavisinin Birbirinden Önemli 10 Faydası | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Ozon Tedavisi Terapisi Bursa

Ozon Tedavisinin Birbirinden Önemli 10 Faydası

Kronik hastalıklar söz konusu olduğunda ozon tedavisi oldukça ilgi çeken bir konu olmuştur ve birçok amaçla kullanılan ozon, tıbbi malzemelerin sterilizasyonu yanı sıra enfeksiyonları önlemek içinde kullanılmıştır. Kendi çapında harika işler başaran ozonu, bilim adamları ve sağlıkçılar oksijenle karıştırmanın, derin faydalar ve iyileştirme yetenekleri olan tedaviler oluşturduğunu keşfettiler.

Ozon tedavisi, otoimmün hastalıklardan viral hastalıklara kadar çeşitli sağlık sorunları için gösterilen faydaları ile 150 yılı aşkın bir süredir sağlık ve tıp uzmanları tarafından kullanılmaktadır.

Araştırmacılar, ozonun bağışıklık sistemini doğal olarak uyararak çalıştığını bulmuşlardır. Geleneksel tıp genellikle hastaların semptomlarını iyileştirmez veya onları daha da kötüleştirir, orijinal ilaçların yan etkilerine karşı koymak için daha fazla reçeteli ilaç almalarını gerektirir. Bu kişiler için ozon tedavisinin doğal alternatifini denemenin zamanı gelmiş olabilir.

Ozon Tedavisi Nedir ve Bana Nasıl Yardımcı Olabilir?

Ozon’un çeşitli sağlık sorunlarına güvenli bir şekilde yardımcı olmak için tıbbi kullanımı ile lyme hastalığı, küfe maruz kalma, otoimmün hastalık ve daha fazlası gibi kronik hastalıklar için kullanılabilecek harika bir tedavi olarak kabul görmesi gecikmedi. Ayrıca bu konuda harika olan şey, invaziv olmaması, doğal ve toksik olmamasıdır. Ozon, vücudunuzun oksijenlenmesine yardımcı olur ve iyileşmeyi daha da destekler.

Ozon, iki yerine üç oksijen molekülünden oluşan oldukça reaktif bir oksijen şeklidir. Ozonun moleküler yapısı oldukça reaktif ve kararsız olduğu için her türlü zararlı madde veya yabancı maddeyi oksitleyerek ve yok ederek vücutta tedavi edici bir tepki oluşturur. Sonuç olarak, oksijen vücuda daha fazla enerji sağlar.

Ozon vücuda birkaç farklı şekilde uygulanabilir; doğrudan ağrı veya hastalık noktasına veya kana, bu da kolayca mevcut oksijenin işini yapmasına izin verir. Kulak, rektum, mesane, kas içi, otohemoterapi veya deri altından uygulanabilir.

Artık ozonun ne olduğunu ve vücudumuza nasıl uygulandığını biliyoruz. İşte ozon tedavisinin en iyi 10 faydası.

Ozon Tedavisinin 10 Faydası

1. Geliştirilmiş Bağışıklık Sistemi

Ozon tedavisi, enfeksiyonla savaşmak için bağışıklık sisteminizi iyileştirebilir ve iltihabı azaltmak için bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir. Birçok insan, düzenli olarak vücudun bazı bölgelerinin iltihaplanmasına neden olan koşullardan muzdariptir. Enflamatuar belirteçler genellikle astımı olan kişilerin kanında bulunur. Enflamasyon, sağlık profesyonellerinin oksidatif stres olarak adlandırdığı vücuttaki serbest radikaller ve antioksidanlar arasında bir dengesizliğe yol açabilir. Bu tür stres, ağrı ve rahatsızlık ile ilişkilidir.

Düzenli olarak ozon tedavisi alan kişiler, tipik olarak oksidatif stresten kaynaklanan inflamasyonun azaldığını düzenli olarak bildirirler. Ozon tedavisi, iltihabı yönetilebilir tutar ve bu da artrit ve Crohn hastalığı gibi iltihaplı durumları kontrol altında tutar.

Ozon içindeki antioksidan özellikler, kalıcı iltihaplanmanın neden olduğu hasarı iyileştirmeye yardımcı olur. Vücudun ve insan DNA’sının iyileşmesi, genel enfeksiyon veya hastalık riskini azaltır. 2014 yılında araştırmacılar, ozonla ilgili tedavinin inflamasyon tedavisi için meşru bir seçenek olduğu sonucuna varmıştır.

Birçok kronik inflamatuar hastalık ve bağışıklıkla ilgili bozukluklar, ozon tedavisi ile önemli ölçüde iyileşebilir.

2. Antibakteriyel, Antifungal ve Antiviral Yetenekler

Zamanla bakteriler antibiyotiklere direnmeyi öğrenmiş ve adapte olmuştur. Bilim adamları sürekli olarak mantar, viral ve bakteriyel enfeksiyonları önlemenin ve daha iyi tedaviler bulmanın yollarını ararlar.

Devam eden ozon çalışmaları, bir enfeksiyon kontrol özelliği katmanı içerdiğini buldu. Ozon tedavisi ayrıca bazı akut bakteriyel enfeksiyonları çözebilir. Kene ısırması durumunda Ozon, enfeksiyonu 48 saat içinde tedavi eder.

Grip gibi viral enfeksiyonlar her yıl özellikle Aralık ayında insanları rahatsız etmekte. İyi haber, ozon tedavisi bu enfeksiyonlara da yardımcı olabilir.

3. Beyin Dokusu Hasarını Geri Döndürebilir

Bir kişinin, beyni oksijen kaynağından mahrum bırakan bir felç geçirdikten sonra beyninde hasar gören bölgesi penumbra olarak bilinir. Hasarı azaltmak için yapılacak en iyi hareket, oksijeni olabildiğince çabuk eski haline getirmektir.

İlginç bir şekilde, 2012’de yapılan bir araştırma, beyin dokusuna sağlanan oksijen ve ozon gazlarının bir karışımının sadece daha fazla hasarı durdurmakla kalmayıp, beyni orijinal durumuna geri döndürdüğünü buldu.

4. Tekrarlayan Kalp Krizi Riskinin Azaltılması

Kalp krizi geçiren kişiler için ikinci veya üçüncü kez kalp krizi geçirmesi nadir değildir. Ozon tedavisinin tekrarlayan kalp krizi olasılığını, oksijen eksikliğinden ölü doku gelişimini veya kalp krizinden sonra aritmi olarak da bilinen anormal veya düzensiz kalp atış hızını önemli ölçüde azalttığına dair kanıtlar bulunmuştur.

Ozon Tedavisi ne kadar hızlı alınırsa o kadar iyidir. Hastalar hızlı bir şekilde tedavi aldıklarında ve tedavi sık alındığında tekrar kalp krizi geçirme riski o kadar azalır.

5. Vücut Detoksuna Yardımcı Olur

Aldığımız önlem miktarı ne olursa olsun, toksinler esasen kaçınılmazdır. Toksinlerin insan vücudu ve kendini iyileştirme yeteneğinden enfeksiyonla mücadeleye kadar işleyişi üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Bununla birlikte, toksinlere karşı savaşmak için atabileceğimiz adımlar var. İlk yol, diyeti iyileştirmek ve vücudumuza ne koyduğumuzu izlemek. İkinci yol ise düzenli ozon tedavileridir. Ozonun metabolizmayı hızlandırdığı ve genel sağlığı iyileştirdiği gösterilmiştir.

6. Kronik Yaraları İyileştirir

Bir dizi çalışma, düzenli Ozon Tedavilerinin kronik yaraların tedavisinde hayati bir rol oynayabileceğini öne sürdü. Ozon Tedavisi, diyabetik hastalarda ayaklarında gelişen ülserlere yardımcı olmak için etkin bir şekilde kullanılmıştır.

Ek olarak, ağrılı ağız ülserlerinden muzdarip kişiler Ozon Medikal Tedavisi ile azalma ve rahatlama bulmuşlardır.

7. Ağrı kesici

Uzmanlar, insanların %75-85’inin hayatlarının bir noktasında sırt ağrısı çekeceğini tahmin ediyor. Sırt ağrısı, bir doktor ziyaretinin en yaygın nedenlerinden biridir. Sağlık uzmanları, ozon tedavisinin anti-inflamatuar özelliklerinin sırt ağrısı çekenlere rahatlama sağlayabileceğini buldu.

8. Onarılmış Kök Hücreler

Kök Hücreler, insan vücudunun tamamında hücre üretmek için sürekli çalışmaktadır. Kalbe, beyne, sinirlere ve vücudun diğer birçok çalışan bölümüne yardım sağlayan hücreler.

Son kanıtlar, Ozon Terapisinin bir hücrenin yeniden etkinleştirme yeteneğini geliştirebildiğini ve bu da kırık hücrelerin daha hızlı ve daha iyi onarılmasını sağladığını göstermektedir.

9. Hücre Oksijenasyonu

Doku ölümü, dokularınızın oksijene yeterli erişimi olmadığında meydana gelir. Anemiden muzdarip kişilerde Hipoksi riski daha yüksektir. Tüm kan dolaşımı boyunca bir astım krizi sırasında akciğerler gibi alanlarda hipoksi oluşabilir.

Ozon Tedavisi, vücuda hazır oksijen sağlama yeteneğine sahip olduğundan, kemoterapi ve radyoterapinin yanı sıra hipoksik tümörlerin seçilmesine yardımcı olabilir.

10. Daha Sağlıklı Cilt

Son yıllarda insanlar ozon tedavisini ciltlerini iyileştirmenin bir yolu olarak kullandılar. Daha önce bahsedildiği gibi, Ozon Terapisi oksijeni hücreler için hazır hale getirir, cilt hücrelerinin oksijene ihtiyacı vardır.

Ozon Terapisi ile artan oksijenlenme, hücrelerin iyileşmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Ek antioksidan özellikler, iyileştirilmiş ve gençleşmiş cilde yol açabilen kolajen ve elastin aktivitesini artırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize yazın