Bursa Sigara Bırakma Tedavisi | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Bursa Sigara Bırakma Tedavisi

Sigara, her yıl milyonlarca insanın ölümüne sebebiyet veren, sessiz tehlike olarak adlandırılan modern yaşamın en büyük düşmanlarından biridir. Günümüz şartlarında sağlıklı bir birey olabilmek için sigara kullanım alışkanlığının derhal  bırakılması gerekmektedir.

Lakin uzun süreli sigara kullanımı sonrasında, vücutta oluşmuş olan sigara bağımlılığının tedavisinde bir çok kimse sıkıntı yaşamaktadır. Sıkıntıların temelinde yatan korkulara bakıldığında ise, sigara bırakma sonrasında tekrardan kilo alır mıyım, tekrardan sigaraya başlar mıyım, sigara bırakma sonrasında sinirli olur muyum, tedavi görsek bile sigarayı bırakamayacağı korkuları yatmaktadır.

Yukarıda saymış olduğumuz korkulara baktığımızda bunlar tamamen nikotinin yan etkilerinden kaynaklanmaktadır. Nikotinin kandan çekilmesi ile oluşan bu etkiler maksimum 48 saat sürmektedir ve bunlar geçici olmaktadır. Sigara bağımlılığında psikolojik bağımlılık sadece %20 iken, fiziksel bağımlılık %80 oranındadır. Sigara bağımlıları bu olayı bir hastalık olarak görmediğinden, alışkanlık olarak gördüklerinden tedavi için doktora gitmemektedirler. Oysa ki bağımlılık tedavisi doktor kontrolü altında gerçekleştirilmesi gereken bir süreçtir.

Sigara bırakma tedavisi kliniğimizde nasıl yapılmaktadır?

Sigarayı hayatından çıkarmayı isteyen hastalarımız, kliniğimize geldikleri zaman ilk olarak anamnezi (hikayesi) alınır. Bu aşamada hastaya, ne kadar süre sigara içtiği, gün de kaç adet sigara içtiği, daha önce sigarayı bırakmayı denedi mi gibi bir takım sorular ile hastanın sigara ile olan geçmişi alınır.

Kliniğimizde sigara bırakma tedavisi; akupunktur, biorezonans, fitoterapi ve aromaterapi’den oluşan bir paket eşliğinde gerçekleşmektedir.

Hastaya yapılacak işlemler şu sırayla gitmektedir;

  • İlk olarak hastamızın her zaman içtiği sigaradan son bir kez daha içmesine izin veriyoruz (Bu son sigara veda sigaramız olmakta ve ikinci aşamada yapılacak olan işlem için gerekli olmaktadır…)
  • İkinci aşamada hastamıza sistemik akupunktur uygulaması ile birlikte biorezonans cihazımıza bağlıyoruz (Akupunktur yapmamızdaki amaç özellikle bağımlılık noktaları, agresyon noktalarına, gerginlik olmaması için akupunktur uygulaması yapıyoruz, böylelikle sigara bırakma sonrasında oluşacak gergin durumların ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Biorezonans cihazına bağladığımızda ise, kişinin içtiği son sigaradan aldığımız frekansı, biorezonans cihazımız sayesinde tersine çevirerek vücudumuza geri veriyoruz. Hiç bir yan etkisi olmayan bu yöntem ile vücuttaki iki karşıt frekansın birbirini nötrlemesi sağlanarak, sigaranın etkilerini siliyoruz böyle hiç sigara içmemiş durumda ki hale getiriyoruz.
  • Biorezonans cihazına bağlı olarak 50 – 60 dakika kadar terapi sonrasında kulak akupunkturuna geçiliyor (Kulak akupunkturunda ise, iştah noktaları, bağımlılık noktası, agresyon noktalarına çalışma yapıyoruz, bu noktalara yapılan akupunktur sayesinde kişi hiç bir değişiklik olmadan kendisinde sigara bırakmışlık hissi oluşmasını sağlıyoruz.
  • Kliniğimizde sigara bırakma tedavisi Uzman doktor eşliğinde olduğu için sigaranın vücutta bıraktığı tüm kötü, zararlı etkiler için özel bazı fitoterapi çayları ve aromaterapi yağlarından faydalanıyoruz. Böylelikle sigara bırakma sonrasında, akciğerlerin ve vücut sisteminin daha çabuk detoks durumuna geçmesini sağlıyoruz. Farmakolojik bazı ilaçlardan da yararlanarak, vücutta birikmiş olan balgamı, akciğerler de birikmiş olan karbon, kükürt, zifir gibi daha pek çok ajanı vücuttan daha hızlı atılmasını sağlıyoruz ki, kişi yeni sağlıklı hayatına çok daha hızlı geçiş olsun.

Görüldüğü gibi uzman doktor eşliğinde yapılan sigara bırakma terapileri bu şekilde olmaktadır. %99.99 oranında tek seansta sigara bırakması gerçekleşmektedir.

Biorezonans ile Sigara Bırakalı Tam 1 Seneden Fazla Oldu Bakın Kendi Ağzından Danışan Yorumu

Bursa’da ki kliniğimizde sigara bırakma tedavisi için randevu almak ve sigara bırakma terapi seans ücretleri, fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0552 670 00 52 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

× Bize yazın