Bursa Biorezonans Terapisi | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Bursa Biorezonans Terapisi

Ülkemizde yeni yeni bilinmeye başlanan, dünyada ise 30 yıldan fazla bir süredir başarı ve güvenle uygulanan Biorezonans terapi yöntemi, hiç bir yan etkisi olmadığı kanıtlanmış, ağrısız, ilaçsız ve acısız tedavi yöntemleri arasında ilk sıralarda gelmektedir.

Hepimizin bildiği geleneksel ilaçla tedavi yönteminde hastalığın belirtileri giderilmektedir, biorezonans terapi yönteminde ise hastalığın kökenine inilerek, kökten bir çözüm bulunması esas alınmıştır. Biorezonans terapisinde hastalıkların teşhisi ve tedavisi aynı cihazla olmaktadır.

Biorezonans nedir?

Tedavilerde başarılı olmanın kuralları arasında, yapılacak olan tedaviyi bilmek ve ona güvenmek önemli bir yer tutmaktadır. Bu niyetle sizlere biorezonans nedir açıklamak istiyoruz. Biorezonans kelimesinde yer alan rezonans kelimesi, elektronik bilimlerinden gelmektedir, iki eş elektriksel sinyalin birbiriyle ilişkiye geçmesi olarak kısaca tanımlayabiliriz. Bu elektriksel sistemlerin, biyolojik yapılar için kullanılması sonrasında ise bu sisteme biorezonans denilmektedir.

Rezonanslar yani titreşimler, fiziksel sağlık için son derece önemlidir. İnsan, hayvan, bitki her tür canlının her bir hücresi ve organı tarafından oluşturulan bu rezonansların bozulmadan kalması fiziksel sağlığın korunması açısından önemlidir. İnsan vücudunda ki bu frekansların da doğayla uyumlu bir şekilde çalışması, hastalıkların tedavileri konusunda bizlere yardımcı olmaktadır.

Biorezonans Terapisinin Doğuşu

Biorezonans tekniğini ilk bulan kişiler olan Dr. Frans Morell ve Eric Rasche’nin soyadlarının ilk iki harfinin birleşiminden elde ettikleri isimle biorezonans terapisinin ismi Mora Terapi olarak isimlendirilmiştir. Dr. Morell ve damadı Elektronik mühendisi Eric Rasche, vücudun kendi salınımlarını yani rezonanslarını kayıt edebilen, analiz edebilen, ardından düzenlenmiş rezonansları insan vücuduna geri verebilen bir cihaz geliştirdiler. Bu cihaz bugün biorezonans olarak tabir ettiğimiz metodun başlangıcıdır ve 1977 yılında başlayan bu süreç bugün Almanya ve Avrupa ülkelerinde elde ettiği başarılar nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır.

Biorezonans terapisinin çalışma mantığının ne olduğu hakkında bilimsel ve açıklayıcı makalemizi ilerleyen günlerde sizlerle buluşturacağız, bizi takipte. kalın….

Biorezonans Yöntemi İle Tedavi Nasıl Olur

Biorezonans yöntemi yada mora terapi yönteminin uygulanışı şu şekildedir;

Biorezonans terapisi - Mora Terapisi ve Tedavisi

Biorezonans terapisi – Mora Terapisi ve Tedavisi

Biorezonans terapisi, yukarıda koymuş olduğumuz görsel de, avuç içerisinde tutulan elektrotlar ile veya cilt üzerine konan elektrotlar yardımıyla, tedavi edilecek hastalık veya durum, örneğin biorezonans yöntemiyle sigara bırakmada alınacak frekans örneği içilen son sigaranın frekansı olmakta yada idrar örneği gibi, alınan frekans örneğinin analiz edilip, düzenlenip, tekrardan kişinin vücuduna verilerek, birbirine iki zıt frekansın karşılaşarak birbirlerini nötrlemesi üzerine kurulu bir tedavi yöntemidir. Hiçbir yan etkisi olmayan, acısı olmayan ve 1977’den beri güvenle yapılan, zamanla teknolojik gelişmeler eşliğinde ve yapılan yeni çalışmalarla çok daha başka alanlarda kullanılan bir tedavi yöntemi olmakta.

Esas olarak biorezonans terapisinin amacıyla, vücudumuzda var olan ve hastalık yapıcı frekansların silinme işlemidir.

Biorezonans Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Biorezonans tedavisinde yapılan işlem, vücudumuzda var olan virüslerin, parazitlerin, ağır metallerin yaymış olduğu manyetik bilginin, elektromanyetik cihaz yardımıyla tersine çevrilip, vücuda geri verilmesi sonrasında, zıt olan iki frekansın karşılaşma sonrasında birbirlerini nötrleyerek, hastalık yapıcı etkenlerin vücuttan temizlenmesi olduğu için hiç bir şekilde yan etkisi gözlemlenmemiştir.

Uyarı:

Sadece kalp pili olanlarda, organ nakli yapmış kişilerde ve de gebeliğin ilk 3 aylık döneminde olan kişilerde biorezonans yöntemi kullanılmamalıdır.

Bursa’da ki Kliniğimizde Biorezonans Terapisinin Kullanım Alanları

  • Sigara ve alkol bırakma tedavilerinde (bağımlılık durumları…)
  • Alerji tedavileri
  • Stres tedavileri
  • Biorezonans ile kilo verme, obezite durumları
  • Kronik ağrı tedavileri
  • Hormonal düzensizlik, bağışıklık sistemi
  • Uyku bozuklukları
  • Psikolojik rahatsızlıklar
  • Zihinsel sağık, stress

gibi durumlarda biorezonans terapisi güvenle uygulanabilmektedir…

Biorezonans ile Sigara Bırakma Terapisi

Günümüzde ve Bursa’da biorezonans terapi yönteminin en çok tercih edildiği konulardan birisi biorezonans ile sigara bırakma tedavisidir. Biorezonans yönteminde, vücudun alışmış olduğu nikotinin etkileri yok edilerek, net bir şekilde sigara içme isteği azalmaktadır. Biorezonans terapisi sonrasında, vücut sigara dumanını, içmeden önceki gibi yabancı bir madde olarak algılamakta ve böylece sigara bağımlılığı tedavisi gerçekleşmiş olmakta.

Kliniğimizde biorezonans ile sigara bırakma konusunda daha fazla bilgi almak için bizi 0552 670 00 52 no’lu iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Biorezonans Yöntemi ile Kronik Ağrı Tedavisi

Biorezonans yöntemi kullanılarak yapılan ağrı tedavilerinde, sadece ağrıyı ortadan kaldıran bir tedavi olmamakla birlikte, ağrıyı oluşturan nedenleri ortadan kaldırdığı için fibromiyalji gibi kronik ağrı hastalıklarında etkili bir terapi yöntemidir. Biorezonans ile fibromiyalji tedavisi büyük oranda tedavi edilmektedir ve seans sayıları ağrı bölgesine göre çeşitlenmektedir.

Biorezonans Terapisi ile Alerji Tedavileri

Alerji tedavilerinin kalıcı olarak başarı ile sonuçlanabilmesi için alerjiyi yaratan gerçek sebeplerin ortadan kaldırılması ile mümkün olacaktır. Bu noktada ise biorezonans terapisi ile alerjiyi meydana getiren sorunun kaynağı bulunarak, ters frekans yöntemiyle sorunun nötrlenip sistemi dengeli hale getirmek esas alınmıştır. Biorezonans ile alerji tedavilerinde ki seans süreleri kişinin durumuna ve alerji türüne göre değişiklik göstermektedir.
Kliniğimizde biorezonans ile sigara bırakma konusunda daha fazla bilgi almak için bizi 0552 670 00 52 no’lu iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Biorezonans Yöntemi ile Obezite ve Kilo Verme

Biorezonans yöntemiyle kilo verme, zayıflama ve obezite tedavilerinde yapılan işlem genel olarak gıdaların oluşturmuş olduğu bağımlılık terapisidir. Biorezonans terapisi karbonhidrat grubuna uygulandığında kişinin iştahı azalır ve kolayca doyması sağlanır.

Biorezonans tedavisi sonrasında kişilerin iştah ve yeme ihtiyacında belirgin bir şekilde azalma görülür. Yapılan diğer devam seansları sonrasında ise ekmek, makarna, hamur işleri, tatlı gibi karbonhidratları aramadığınızı, az miktarda yeseniz bile yeterli geldiğini göreceksiniz.

Biorezonans yöntemi ile kilo verme, kilo kontrolü, zayıflama ve obezite tedavileri için daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizleri 0552 670 00 52 no’lu iletişim numaramızdan arayabilirsiniz.

Bursa’da ki kliniğimizde Uzman Doktor Fulden Küçük nezaretinde biorezonans terapisi ile bağımlıklarınızdan kurtulabilir, kronik hastalıklarınıza şifa bulabilir ve sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Biorezonans seans ücretleri, terapi fiyatları ve detaylı bilgi almak için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bursa dışından gelecek hastalarımız için konaklama ve ulaşım hizmetimiz bulunmaktadır.

× Bize yazın