Bursa Ozon Tedavisi Merkezi | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Bursa Ozon Tedavisi Merkezi

Günümüzde hastalıkların tedavisinde kullanılan yöntemlere birçok tamamlayıcı tıp yöntemleri eklenmiştir ve son zamanlarda bu yöntemlerden birisi olan ozon terapisi olarakta bilinen ozon tedavisi bir çok kişinin tercih ettiği bir tedavi süreci olmuştur. Oksijenin 3 atomlu hali olan ozonun kullanıldığı bu ozon tedavisi yöntemi ile deri hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, hipertansiyon, allerji, astım gibi bir çok hastalığın tedavisinde hekim önerisi sonucunda tedavinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır… Bu yazımızda ozon tedavisi nedir, hangi hastalıklara iyi gelir gibi konulardan bahsedeceğiz…

Ozon Tedavisi Nedir?

Atmosferimizde yaklaşık %21 oranında oksijenin bulunması ve bu oksijenin hayatımız için ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Canlılığın devamı için gerekli olan oksijen aynı zamanda tıpta tedavi amacıyla da kullanılmaktadır. İki farklı yöntemle kullanılan oksijen, ilk yöntemde normobarik oksijen olarak solunum güçlüğü çeken kişilerde ve KOAH hastası kişilerde uygulanan tedavi yöntemidir. İkinci olarak oksijenin kullanıldığı yöntem ise hiberbarik oksijen olarak isimlendirilir ve oksijen atmosfer basıncından çok daha yüksek bir basınç altında ve %100 oksijen içeren ortamda uygulanan yöntemdir. Ozon tedavisi sırasında yüksek basınç altında %100′ e kadar çıkarılan oksijen oranı sayesinde plazma içerisinde çözünen oksijen miktarı artmış olacak ve bu sayede çevre dokulara da ulaşan oksijen miktarı da artacaktır. Bu durum sayesinde başta damar hastalıkları olmak üzere bir çok hastalığın tedavisinde ozon tedavisi kullanımı mümkün olmaktadır.

Ozon Tedavisi Terapisi Bursa

Ozon Tedavisi Terapisi Bursa

Ozon Tedavisi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Ozon tedavisi, ozon terapisi yada oksijen terapisi olarak isimlendirilen bu tedavi yöntemi bir çok hastalığın tedavisinde yardımcı tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır, bu hastalıklar şu şekildedir;

Dolaşım Bozuklukları Tedavisinde Ozon Tedavisi

Ozon tedavisinin en sık faydalanıldığı hastalıklar arasında dolaşım bozuklukları hastalıkları yer almaktadır. Örnek olarak diyabet hastalığı olan kişilerde ayak bölgesinde görülen uyuşma, üşüme, ağrı, karıncalanma gibi durumlarda hiberbarik oksijen tedavisi yani ozon tedavisi kullanılarak büyük oranda önlenebilmektedir.

Kanser Hastalığında Ozon Tedavisi

Kanser tedavisi gören hastalarda tamamlayıcı tedavi olarak tercih edilen ozon tedavisinde, bağışıklık sistemini destekleyen ve kanserle savaşan hücrelerin üretimini destekleyen ozon tedavisi aynı zamanda vücudun direncine de olumlu yönde katkı sağlayarak kanser tedavisinde kullanılan tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden birisidir. Bunlara ek olarak ozon tedavisinin zindelik vermesi neticesinde de kemoterapinin olumsuz etkilerinin azaltılmasında büyük rol oynar.

Göz Hastalıklarında Ozon Tedavisi

Yaşlılığa bağlı etkenler nedeniyle damar yapısında meydana gelen bozulmalar neticesinde optik sinirler ve retinada hasarlar oluşur ve bunun sonucu olarakta göz hastalıkları meydana gelir. Ozon tedavisinin en çok tercih edildiği yer olan dolaşım bozuklukları sorunlarından biri olan bu tür sorunlarda uygulama sonrası meydana gelen aksaklıkların önüne geçilmesi sağlanır. Yapılan çalışmalarda göz hastalıklarının ilerlemesinin önemli ölçüde önlediği belirtilmektedir.

Bakteri ve Mantar Enfeksiyonlarında Ozon Tedavisi

Mantar ve bakteri üremesinin engelleyici özelliği ile uzun yıllardır suların arıtılma işlemlerinde kullanılan ozon, bu mikroorganizmaların sebebiyet verdiği hastalıkların tedavisinde de başarı ile uygulanmaktadır. Bir çok kişinin muzdarip olduğu ayak bölgesinde ki mantar hastalığı ozon tedavisi uygulanarak önüne geçilebilmektedir.

Yukarıda ayrıntılı olarak bahsettiğimiz hastalıklara ilaveten ozon tedavisinin kullanıldığı diğer durumlar ise şöyledir;

  • Romatizma
  • Artrit
  • Yatak yaraları
  • Kolit ve Proktitis bağırsak enfeksiyonları
  • Vurgun
  • Herpes simplex, Herpes zonser
  • Karaciğer enflamasyonları
  • Anti-aging
  • Hipertansiyon
  • Kas iskelet sistemi hastalıkları ve eklem kireçlenmeleri

Ve de, Osteomiyelit, plevral amfizem, fistülün eşlik ettiği abseler, enfekte yaralar, bası yaraları, kronik ülserler, diyabetik ayak ve yanıklar, Diyabetes Mellitus(Şeker hastalığı), İlerlemiş iskemik hastalıklar, Kronik yorgunluk sendromu ve fibromiyalji, Ağız boşluğundaki kronik ve tekrarlayan enfeksiyonlar ve yaralar, Allerji ve Astım, Otoimmün hastalıklar (multipl skleroz, romatoid artrit, Crohn hastalığı), Senil demans (yaşlılığa bağlı bunama), Akciğer hastalıkları: amfizem, kronik obstrüktif pulmoner hastalık, idiyopatik pulmoner fibrozis ve akut respiratuar stres sendromu, Deri hastalıkları: Psöriyazis (Sedef) ve atopik dermatit, Erken evre böbrek yetmezliği gibi durumlarda da ozon tedavisi tercih edilmektedir.

Ozon Tedavisinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ozon tedavisi ile dokulara ulaşan oksijen miktarının büyük ölçüde artması nedeniyle tıpta bir çok farklı alanda güvenle kullanılmaktadır. Hekim önerisi sonrasında uygulanan ozon tedavisinin, devam edilen tıbbi tedavinin sonuçlarına olumsuz bir etkisinin bulunmaması, ozon terapisinin en büyük artılarından birisidir. Ozon tedavisinin hekim kontrolünde doğru bir şekilde uygulanması neticesinde, etkili, pratik, ucuz ve güvenli bir tedavi yöntemi yapılmış olunmaktadır.

Yukarıda anlattıklarımızın sonucu olarak ozon tedavisi, bu alanda eğitim almış doktor kontrolü altında uygulandığında bir çok hastalığın tedavisinde başarı oranını arttıran ve yan etkileri çok çok az olan ve tüm yaş gruplarında güvenle uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bursa‘da ki kliniğimizde Uzman Doktor Fulden Küçük tarafından uygulanan ozon tedavisi hakkında detaylı bilgi ve 2021 yılı ozon tedavisi seans ücretleri hakkında bilgilenmek için 0552 670 00 52 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Herkese sağlıklı, huzur dolu, mutlu günler dileğiyle…

Uzm. Doktor Fulden Küçük

× Bize yazın