H-100 Gençlik Aşısı Bursa | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

H-100 Gençlik Aşısı

Anti-aging amaçlı yapılan mezoterapi uygulaması olan H-100 gençlik aşısı en çok tercih edilen medikal ürünlerin başında gelir. Uzun yıllardır Amerika ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde kullanılan bu uygulama hakkında detaylı bilgi vermek amacıyla bu sayfamızı hazırladık…

H-100 Gençlik Aşısı Nedir?

H-100 gençlik aşısı; içerisinde yoğun miktarda hyaluronik asit, mannitol, vitamin, mineral, amino-asit ve etkileşimi arttıracak bir çok ilave içerik barındıran bir medikal üründür. Yıllar içerisinde derimizin maruz kaldığı sarkmalar, yaşlanmalar, nemin azalmasına bağlı kuruluklar gibi nedenlerle oluşan yaşlanma belirtilerine karşı hastalara, doktorlar tarafından uygulanan son derece güvenilir ve kullanımı rahat bir mezoterapi uygulamasıdır.

Zamanın etkisiyle cildimizde oluşan sarkmalar ve deformasyonların giderilmesi için uygulanan H100 Gençlik Aşısı medikal bir tedavidir ve uygulanması ile birlikte ciltteki nem oranı attırılarak ciltte bir sıkılaşma ve lifting etkisi oluşturuyor. İçeriğinde ki mannitol, kolajen, mineral ve vitaminler ile birlikte cildimiz deki sarkmalar önleniyor, daha genç daha canlı ve daha diri bir cilt sahibi oluyoruz.

Cildimizin yapı taşlarından olan hyaluronik asit vücuttaki bağ dokularında, eklemlerde bulunan bileşenlerden birisidir. Bu bileşenler sayesinde bağ dokusuna esneklik ve nem kazandırılmaktadır. Uygulanan H100 aşısı içerisinde ise yüksek miktarda hyaluronik asit ve diğer bileşenler bulunması sebebiyle, zaman içerisinde elastikiyet ve nem kaybına karşı çok etkili bir tedavi yöntemidir. H100 aşısı içerisinde yer alan %5 oranında mannitol en güçlü antioksidanlardan ve nem tutuculardan birisidir. Bebek teninin yumuşak ve pürüzsüz olmasının sebeplerinden birisi de yüksek oranda Hyaluronik Asit içermesidir ve uygulanan H-100 gençlik aşısı ile cilt kaybettiği nemi, parlaklığı, esnekliği ve canlılığı kazanmaktadır.

H-100 Gençlik Aşısı kimlere uygulanabilir?

H-100 gençlik aşısı 20 yaşından büyük herkese güvenle uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Uygulamadan hemen sonra etkisi görülmektedir, son derece konforlu ve rahat bir uygulamadır.

H-100 Kullanım Alanları Nerelerdir?

H100 gençlik aşısı (serumu) yüz, boyun, dekolte, gıdı ve el bölgelerine güvenle uygulanabilmektedir.

H-100 Kaç Seans Uygulanır?

Cildin durumuna göre uygulanacak olan gençlik aşısı yılda 1 kez ve en az 2-3 seans şeklinde yapılır ve her seans arası 15-20 gün olmaktadır. İçerdiği hyaluronik asit, mannitol ve diğer bileşenlerin etkisi ortalama bir yıl süreyle tatmin edici bir düzeyde sıkılık, canlılık ve parlaklık vermektedir.

H-100 Gençlik Aşısı Faydaları Nelerdir?

Gençlik aşısının genel olarak faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Cildimizde ki hyaluronik asitin miktarını çoğaltır ve aktivasyonunu devam ettirir
  • Yüzümüzde ki mimik çizgileri ve kırışıklıkların açılmasını sağlar
  • Derimizde ki hücre yenilenmesi nedeniyle sıkılaşmasını sağlar
  • Deri altındaki kas dokusuna sahip olduğu içerikle destekler ve sarkmaları engeller
  • Derinin su tutma kabiliyetini artırır ve elastikiyetinin artmasını sağlar

Cildimizin temel yapı taşlarından biri olan kolajenler, elastikiyetten sorumlu ana protein lifleridir. 25 yaş ve üzerinde ki kişilerde her yıl cildimizin kolajen miktarının %1,5 kadarını kaybederiz ve bu yüzden kırışıklıklar oluşmaya başlar. H100 aşışı içerisinde yer alan kolajen ve diğer bileşenler bu etkilerin neden olduğu olumsuzlukları gidermeden etkisi kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir.

H-100 Aşısı İçeriğinde Neler Bulunur?

100 mg Hyaluronik Asit / 5ml

Cildin nemini arttırır, canlılık ve elastikiyet verir. Ayrıca kolajenin yapımında etkilidir ve yapımı arttırdığı için cildin sarkmasını azaltır ve lifting etkisi yapar. Yine deride ki nemi arttırmada yardımcıdır.

Mineraller

Cildi yapılandırarak yaşlanma sürecinin gecikmesine yardımcı olur.

Amino Asitler

Cilt yenilemesi için gereken yapı taşlarıdır.

Mannitol %5

Bilinen en güçlü anti-oksidanlardandır ve ciltteki nem kapasitesini arttırarak hızlı bir şekilde kırışıklıkları açma etkisi yüksektir. Hyaluronik asit‘in dokuda daha uzun süre kalmasını sağlar. Ödem çözücü etkisi vardır.

Pro Collagen Peptide

Kolajen yapımına etki ederek kolajen üretimini arttırır. Kırışıkların açılmasına, derinin doğal yolla doldurulmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur.

Hexapeptide-8

Büyüme faktörüdür. Yüz mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur.

Pentapeptide-18

Kas kasılmasını rahatlatarak kırışıkların azalmasına yardımcı olur.

DMAE

Deri altındaki kas dokusunu destekleyerek sıkılaşmaya ve sarkmaların azalmasına yardımcı olur. Anti-oksidan etkisi vardır.

Organic Silica

Kolajen ve elastik liflerin artışını sağlayarak deri tonusunun düzelmesine yardımcı olur.

Vitamin (B1-B6)

Anti-oksidan etkilidirler. Yaşlanma sürecinin gecikmesine yardımcı olurlar.

Piruvat  %2

Hücre içi oksijenlenmeyi sağlayan güçlü ve yeni bir etken maddedir. Sadece yenilenen H100 plus formunda bulunur.

H-100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

Bir mezoterapi uygulaması olan H100 aşısı için önce uygulanacak bölge güzelce antiseptik solüsyonla güzelce temizlenir ve sonrasında lokal anestetik etkili bir krem sürülerek ve yarım saat kadar bekliyoruz. Daha sonra hazırladığımız H100 aşısını, çok ince iğnelerle birer santimetre aralıklarla derinin orta tabakasına uyguluyoruz ve işlem yaklaşım yarım saat kadar sürüyor. Lokal anestezi uygulandığı ve çok ince iğneler kullanıldığı için acısız bir uygulamadır.

H-100 Gençlik Aşısı Fiyatı Ne Kadardır?

Bursa‘da ki kliniğimizde Uzman Doktor Fulden Küçük tarafından yapılan H100 Gençlik Aşısı uygulaması seans fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0552 670 00 52 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize yazın