Biorezonans Terapisi ve Alerjiler | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Biorezonans Terapisi ve Alerjiler

Hayatımızı bir anda kaosa sokabilen, en umulmadık anlarda karşımıza çıkan, maalesef ki tedavisi konusunda çok zorlandığımız ve bir çok çeşidi olan alerjiler biorezonans terapileri sayesinde artık sorun olmaktan çıkmakta. Bu yazımızda alerjilerde biorezonans tedavisi nasıl olmakta bu konu hakkında bilgi vereceğiz…

“Alerjiler”, bağışıklık sisteminin aşırı duyarlı olduğu belirli bir maddeye verdiği yanıtı ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Durum ayrıca aşırı duyarlılık veya alerjik reaksiyon olarakta adlandırılır. Amerika Astım ve Alerji Vakfı, Amerika Birleşik Devletleri’nde alerjilerin en sık görülen kronik tıbbi durumlardan biri olduğunu ve alerjik reaksiyonun sıklıkla meydana gelebileceğini bildirmektedir. Daha spesifik olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm çocukların %40’ı ve tüm yetişkinlerin %30’u alerjiden etkilenir.

Çok sayıda ve farklı alerji türü vardır, bunlar arasındaki farkı bilmek önemlidir. Genel olarak aşağıdaki alerji türlerinin tanımlandığını söyleyebiliriz;

  • Sinüzit – Bu tür alerji, sinüslerde meydana gelen bir enfeksiyonu ifade eder. Kronik sinüzit her zaman bir alerjiden kaynaklanmaz. Bazı durumlarda sinüzite astım ve alerjik rinit neden olabilir.
  • Alerjik Rinit – Bu tür alerji, burun geçişlerindeki iltihaplanmaya işaret eder. Alerjik Rinit sıklıkla tıkanıklığa, kaşıntılı ve sulu gözlere ve tıkanıklığa neden olur.
  • Gıda Alerjileri – Bu tür alerji, belirli yiyeceklere aşırı duyarlı reaksiyona işaret eder.
  • Arı Sokması Alerjileri – Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür alerji, vücudun arı sokmasına karşı yaşadığı aşırı duyarlı bir reaksiyondur. Bu, en tehlikeli alerji türü olarak kabul edilir.

Alerjilerin Nedenleri

Alerjilere çeşitli faktörler neden olabilir ve belirli bir alerjik reaksiyonun olası nedenlerini belirlemek için, öncelikle kişinin yaşadığı alerjik reaksiyon türünü dikkate almak önemlidir. En yaygın alerji türlerinin gıda parçacıkları, hayvan kürkü ve polen gibi havadaki alerjenler veya arılar gibi bazı böcekler tarafından sokulması gibi faktörlerden kaynaklandığını açıklıyor. Bazı durumlarda, cildi lateks gibi belirli maddelere maruz bırakmak da kişinin cildinde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bazı kişilerin belirli ilaçları aldıklarında alerjik reaksiyonlar yaşadıklarına dikkat etmek de önemlidir.

Alerjilerin Belirtileri

Alerjiler çok sayıda belirtiye neden olabilir. Bazen semptomlar hafif olabilir ve hızla kaybolabilir, ancak diğer durumlarda semptomların ilerlememesini sağlamak için ilaç ve tedavi gerekli olabilir. Alerjik reaksiyonların yaşamı tehdit eden zararlı semptomlara neden olduğu durumlar da vardır. Alerji semptomlarını, nedenlerine benzer şekilde düşündüğünüzde, kendinizi semptomlar hakkında eğitmeye çalışırken alerji türünü dikkate almak önemlidir. Semptomlar genellikle hapşırma, burun tıkanıklığı, konjunktivit, ağızda karıncalanma hissi ve kurdeşen içerir, ancak diğer birçok semptom da mevcut olabilir.

Tedavi seçenekleri

Kişi bir alerji tespit ettiğinde, kronik durumların şiddetini azaltmak ve akut durumları tedavi etmek için çok sayıda tedavi seçeneği tercih edebilir. İlaç, alerjik reaksiyonları tedavi etmenin en yaygın yoludur. Hızlı ve etkili rahatlama sağlayan birçok tezgah üstü seçenek mevcuttur. Alerjenlerden kaçınmak, ilk etapta alerjik reaksiyonu önleyeceği için doktorların sıklıkla önerdiği bir seçenektir. Bunların dışında immünoterapi ve acil epinefrin de kullanılabilir.

Biorezonans Terapisi

Biorezonans tedavisi, son birkaç yılda alerji semptomlarını tedavi etmek için kullanıldığında pek çok umut verici sonuç göstermiştir .Bu alternatif tedavi seçeneğini tercih eden hastalarda biorezonans cihazı ile tedavi edildiğinde alerjen testi aşamasında 400’den fazla alerjenin kullanılabileceğini bildirir ve bu, uzmanın hastanın aşırı duyarlılığı olan belirli alerjenleri belirlemesine yardımcı olur. Bu aynı zamanda, alerjiyi uygun şekilde tedavi etmek ve hastanın yaşadığı semptomları azaltmak için biorezonans cihazıyla bir tedavi planını daha iyi başlatmalarına yardımcı olur. Yakın tarihli bir çalışmanın alerjik konjunktiviti tedavi etmek için kullanıldığında %100 pozitif sonuçlara sahip olduğunu, alerjik riniti tedavi etmek için kullanıldığında %85’e varan pozitif sonuçlar verdiğini ve diğer alerjik durumların tedavisinde de mükemmel sonuçlar elde edildiğini bildirmektedir.

Sonuç

Alerjiler rahatsız edici olabilir ve etkilenen kişi için rahatsız edici çok sayıda semptomlara neden olabilir. Hastaların semptomlarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için çok sayıda tedavi seçeneği mevcut olsa da, bazı tedavi seçenekleri kullanıldığında yan etkiler gelişebilir. Biorezonans teknolojisi ise, herhangi bir önemli yan etkiye neden olmadan semptomları etkili bir şekilde azaltan potansiyel bir alternatif tedavi seçeneği olarak ortaya çıkıyor.

Biorezonans terapisi ile alerji tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ve Bursa’da ki kliniğimizde tedavi olmak için Uzman Doktor Fulden Küçük‘ü 0552 670 00 52 no’lu telefondan arayabilirsiniz. Bursa dışından gelecek hastalarımız için konaklama ve ulaşım hizmetimiz bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize yazın