Dermapen Uygulaması Bursa | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Mezoterapi uygulamalarının en çok tercih edilen yöntemlerinden biri olan Dermapen, güvenle uygulanabilir olması ve sonrasında ki etkileri ile çok güzel sonuçların alınabildiği bir estetik uygulamasıdır. Bu yazımız da Dermapen uygulaması hakkında bilmeniz gereken tüm konulara açıklık getireceğiz…

Dermapen Uygulaması Nedir?

Dermapen, uç kısmında çok sayıda milimetrik iğnelerin olduğu, cilt yüzeyinde mikro iğneleme yöntemiyle yüzlerce kanal açabilen bir cihaz yardımıyla yaşlanma, cilt lekeleri, akne izleri, çatlaklar gibi sorunların tedavisinde kullanılan, cildin kan dolaşımını arttırarak kendisini onarmasını sağlayan ve yüz, saç, el ve boyun bölgelerinde güvenle kullanılabilen bir cilt yenileme uygulamasıdır.

Dermapen uygulaması; pratik, acısız, tehlikesiz bir cilt yenileme yöntemidir ve uygulandığı bölgede kan dolaşımının artması neticesinde açılan mikro yaralar çeşitli büyüme faktörlerinin de yardımıyla onarılır ve canlı, sağlıklı bir cilt yenilenmesi gerçekleşmiş olur. Dermapen uygulaması adını “dermatoloji” kelimesinden ve cihazın kaleme benzemesinden ötürü İngilizce “pen” kalem sözcüklerinin birleşiminden türemiş verimliliği, etkinliği kanıtlanmış bir mezoterapi uygulamasıdır.

Dermapen uygulamasının çalışma prensibi geleneksel Çin tıbbında ki akupunktur uygulaması gibidir. Dermapen cihazının baş kısmında yer alan 12 adet mikro iğne, cilde uygulandığında cildin üst katmanında mikro gözenekler açar ve akupunkturdan farklı olarak ağrı gidermek yerine cildin güzelleşmesine yardımcı olur. Cilt yüzeyinde açılan bu mikro yaralar sonrasında cilt uyarılmış olur ve kendini tedavi etmesi için gerekli olan elastin ve kollajen üretimi artar ve böylelikle cilt kendini iyileştirilmeye zorlanır, bunun sonucunda da cilt tazelenir ve gençleşir.

Dermapen Uygulaması Hangi Sorunların Tedavisinde Kullanılır?

Dermapen tedavisi; yüz, el, boyun ve saç bölgelerinde meydana gelmiş akne izlerinden, güneş lekelerine, saç dökülme tedavilerine kadar zarar görmüş ve yıpranmış cilt sorunlarında güvenle kullanılan bir uygulamadır, dermapen tedavisinin uygulama alanlarını düzenli olması için listelersek;

 •  Çevresel faktörler nedeniyle oluşmuş cilt lekeleri ve sorunlarında,
 • Saç dökülmesi sorunlarında, saç köklerinin canlandırılmasında,
 • Çatlak, çukurlaşma ve sarkma durumlarında,
 • Akne izleri, yara izleri, yaşlanma belirtileri, ince çizgilerde,
 • Göz çevresi torba ve morluklarında, büyük gözeneklerde

güvenle uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Dermapen uygulaması çocukluğumuzdan kalmış yara izlerimizin de görünümünü azaltmak için uygulanabilen bir yöntemdir. Mikro iğneleme yöntemiyle onarılmış yara izi delinerek, cildin tekrardan bu kısmı izsiz bir şekilde onarması için de kullanılmaktadır. Aynı şekilde de çatlaklar da da cildin tekrardan uyarılarak hasarlı bölgeyi onarması ve sıkılaştırılması sağlanmaktadır.

Dermapen Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Dermapen uygulaması cerrahi bir operasyon olmadığı için cilt sorunu yaşayan herkes tarafından güvenle kullanılabilmektedir. Dermapen uygulaması yaptıracak kişinin geçmişinde ağır dermatolojik bir rahatsızlıklar söz konusu var ise bunu mutlaka doktoruna bildirmelidir. Bunlar haricinde dermapen uygulaması akne ilacı kullanan kişilerin de doktoruna danışması koşuluyla yaptırabileceği, sadece hamile kadınların yaptırmaması önerilen bir yan etkisiz tedavi uygulamasıdır.

Dermapen Tedavisinin Etkisi Ne Zaman Görülür?

Dermapen uygulamasının etkisi, kişinin cilt problemine bağlı olarak ve yaşam tarzını da içerecek şekilde ortalama 6 hafta içerisinde gözle görülecek bir seviyede etki göstermektedir. Dermapen uygulaması sonrasında yenilenme etkisi 3 ay boyunca sürmektedir ve bu 3 ayın ardından cildin iyileştirme özelliğinin etkisi net olarak görülebilmektedir.

Dermapen Uygulaması Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Dermapen uygulamasının kaç seans yapılacağı kişinin cilt problemi ve iyileşme durumuna göre çeşitlilik göstermektedir. Cilt lekeleri için ortalama seans sayısı 3 ile 6 arasında değişmekle birlikte en net bilgi kişinin doktoru ile görüşmesinden sonra planlanacak olan tedavi sürecidir. Her bir dermapen seansı sonrasında 1 ile 4 hafta arasında bekleme süresi gerekmektedir. Bü sürelerin ve seans sayılarının belirleyici kişisi doktor olacaktır.

Dermapen Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Derpapen uygulaması sonrası hasta normal hayatına hemen geri dönebilir. Günlük yapmış olduğu aktivitelerini kolaylıkla yapabilir. Yine de dermapen tedavisi olmuş kişinin uygulama bölgesine göre cildinde pembeleşme ve hafif morarma gözlemlenebilir. Cilt yapısına göre ufak çaplı kanamalar görülebilir, bunlar endişelenecek sorunlar değildir, çok kısa bir süre içerisinde tüm şikayetler ortadan kalkmaktadır. Dermapen uygulamasının başarılı olması için şu maddelere dikkat edilmesinde yarar vardır;

 • Dermapen bir cilt uygulaması olduğu için cilt direk güneşten korunmalı, bunun için gerekli önlemler alınmalı, yüksek faktörlü kremler kullanılabilir
 • Yoğun fiziksel aktivite sonrasında aşırı terlemeden kaçınılmalı
 • Hamam, sauna, solaryum gibi cildin yapısında değişikliğe neden olacak uygulamalardan kaçınılmalı
 • Sıcak duş alınmamalı, uygulama yapılan yere su değmemeli
 • Ağda ve peeling gibi cilt soyma işlevi gören uygulamalar yaptırılmamalı
 • En az 12 saat süreyle makyaj yapılmamalı, aksi halde kalıcı veya geçici zarar görme durumları olabilir

Dermapen Uygulaması Acıtır Mı?

Dermapen uygulamasının dayanılmayacak tarzda bir acısı yoktur. Mikro iğnelemenin etkisini kırmak için lokal anestezik kremler sürülmekte ve işlem öncesi antiseptik temizleme uygulaması yapılarak, enfeksiyon ve diğer sıkıntılı durumların önüne geçilmiş olmaktadır. İşlem sonrasın da ise cildi rahatlatacak serum sürülür ve soğuk kompres uygulanır.

Dermapen Uygulaması Seans Ücretleri Ne Kadardır?

Dermapen tedavisi için yapılacak olan yüz yüze görüşme sonrasında belirlenen seans sayıları ve cilt problemleri neticesinde seans ücretleri belirlenecektir. Ücretsiz ön görüşme için randevu alabilirsiniz.

Uzman Doktor Fulden Küçük tarafından Bursa‘da ki kliniğinde uygulanan dermapen tedavisi hakkında seans ücretleri ve işlem basamakları hakkında daha fazla bilgi almak için 0552 670 00 52 no’lu iletişim numaralarımızdan ücretsiz randevu alabilirsiniz.

Dermapen tedavisi hakkında merak ettiklerinizi bu yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz.

Herkese sağlıklı günler dileğiyle…

Uzman Doktor Fulden Küçük

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize yazın