Saç PRP Tedavisi – Saç Mezoterapisi Bursa | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Saç PRP Tedavisi – Saç Mezoterapisi Bursa

Stres, kimyasal içerikli şampuanlar, hava kirliliği, genetik faktörler derken var olan saçlarınız günden güne zayıflıyor üstüne seyrekleşiyor ve bu durumu tersine çevirmek istiyorsanız saç mezoterapisi yani saç prp tedavisi saçlarınızı eski sağlıklı ve güçlü günlerine dönmesine yardımcı olabilir. Saç PRP yöntemi ile saç kökleriniz tekrar canlandırılarak, zayıflayan ve seyrekleşen saç kökleri gerekli hücre yenilenmesi yapılarak tekrar güçlü ve sağlıklı hale gelir.

Saç tedavileri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olan PRP tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm konular bu bilgilendirme sayfasında…

Saç PRP Tedavisi Nedir?

Kişinin kendi kanından bir miktar alındıktan sonra yapılan özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak kişinin saçlı derisine enjeksiyon yoluyla geri verilerek yapılan tedavi yöntemine saç prp tedavisi denir. Bu işlemde elde edilen plazma “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir ve PRP açılımı (Platelet rich plasma) kısaltma olarak plateletçe zengin plazma anlamına gelmektedir.

Saç Prp uygulamasının amacı saç köklerinin uyarılması neticesinde saç kayıplarının onarılması ve güçlendirilmesidir. Saç prp tedavisi kısa süre içerisinde büyük faydalar sağlayan ve saç kaybının önlemesi için uygulanan en iyi yöntemlerden birisidir.

Saç Prp tedavisinde uygulanan plazma kişinin vücudundan alınan kandan elde edildiği için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski taşımamaktadır. Yine kendi kanı olması sebebiyle herhangi bir alerjik reaksiyon durumu da söz konusu olmamaktadır. Saç prp uygulaması yapıldıktan çok kısa süreler içerisinde saç köklerinde canlanma oluşmakta ve saç dokusunun gelişmeye başlamasıyla incelmiş ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Bunun sonucunda da saçlarınız tekrar eski sağlıklı günlerine geri döner.

Saç PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bursa’da ki kliniğimizde Uzman Doktor Fulden Küçük tarafından yapılan saç prp tedavisi sırasıyla şu adımları içerir;

  • İlk olarak kişiden bir tüp kan alınır
  • Daha sonrasında alınan kan santrifüj ve mikrofiltrasyon işlemlerinden geçirilerek kanda bulunan kırmızı hücreler özenle ayrıştırılır
  • Bu aşamadan sonra elimizde platelet ve trombosit hücrelerince zengin bir plazma ortaya çıkar ve saç prp tedavisinde saçlı deriye enjekte edilecek plazmamız hazır hale gelmiş olur
  • Kişinin acı eşiğine göre lokal anestetik krem sürülerek ince iğne yardımıyla deriye enjekte edilerek saç prp tedavisi tamamlanmış olur.

Yukarıda bahsettiğimiz adımlar neticesinde anlaşılıyor ki kişinin kendi kanından hazırlanan prp yöntemi ile yeni saçların çıkması, saç dökülmelerinin önlenmesi ve incelmiş saç tellerinin onarılması sağlanabilmektedir. Herhangi bir cerrahi müdahale olmayan, ayakta tedavi yöntemlerine benzer bir uygulama olan saç prp tedavisi ile bir diğer adı ile saç mezoterapisi oldukça sık tercih edilen bir tedavi uygulamasıdır.

Saç PRP Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

1) PRP tedavisi sonrasında saç çıkar mı? 

Prp tedavisi hakkında en çok sorulan sorulardan birisi olan ve ağırlıklı olarak hiç saçı olmayanlar yani kellik durumu olanlar için prp tedavisi sonrasında saç çıkar mı sorusunun yanıtı maalesef hayır, kesinlikle saç çıkartmaz olacaktır. Saçsız bölgelerde saç oluşumu sağlamanın tek yolu vardır oda saç ekimidir.

Prp tedavisinde amaçlanan var olan ama uzamayan, çeşitli sebepler nedeniyle güçsüz kalan saçlar için kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olmaktır.

2) Saç prp tedavisi neden tercih edilir?

Saç prp tedavisi tercih nedenlerini şu şekil sıralayabiliriz;

  • Saç dökülmelerine karşı önlem almak ve saç folikülü canlılığının artmasını sağlamak
  • Saç büyümesi ve doku onarımını sağlamak, saç ekimi sonrası saç derisinin iyileşmesini hızlandırmak
  • Yeni saç büyümesini sağlanması amacıyla uyuyan saç köklerini canlandırmak

3) Saç prp tedavisi kaç seans yapılır?

Saç prp uygulaması 2 ile 4 hafta aralıklar içerisinde 3 ile 5 seans şeklinde kişinin durumuna bakılarak yapılan ve sonuçları olumlu şekilde görülen bir uygulamadır.

4) Saç PRP tedavisi sonrası etkisini ne zaman gösterir?

Yapılan prp tedavisi sonrasında beklenen etki uygulama sonrasında devreye girmekle beraber asıl etki uygulamadan 3-4 hafta sonrasında görülmeye başlanır.

5) Saç prp tedavisi seans ücretleri veya prp tedavi fiyatı ne kadar?

Kişinin saç durumuna bakılarak seans sayısı belirlenecek olup seans ücreti için iletişim numaralarından bilgi alabilirsiniz.

Uzman Doktor Fulden Küçük tarafından Bursa‘da ki kliniğinde uygulanacak olan PRP tedavisi hakkında merak ettiğiniz konuları ve soruları bu yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için 0552 670 00 52 no’lu telefon numarasından bizleri arayabilirsiniz.

Herkese gür, sağlıklı ve güçlü saçlar dileğiyle…

Uzm. Doktor Fulden Küçük

× Bize yazın