Bursa Akupunktur Tedavi Merkezi | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Bursa Akupunktur Tedavi Merkezi

En kadim şifa bulma yöntemlerinden olan akupunktur, modern tıbbın yetersiz kaldığı yerlerde, tamamlayıcı tıbbın gittikçe doktorlar tarafından ilgi gösterilmesi ve başarılı sonuçların elde edilmesiyle günümüzde oldukça çok tercih edilen bir geleneksel şifa yöntemidir. Akupunktur tedavisi hakkında detaylı bilgi vereceğimiz bu sayfamızda umarım sizlere şifa olabileceğimiz alanları sizlerle tanıştırmış oluruz…

Akupunktur Nedir?

Akupunktur, günümüzden yaklaşık 5000 yıl önce Çin – Uygur bölgesinde temelleri atılan, vücutta belirli noktalara steril ve çok ince iğnelerin batırılması ile birçok hastalığın tedavisinde tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Akupunktur tedavisinde kullanılan noktalar ve yöntemler, ilk günlerden günümüze kadar bozulmadan aynı şekilde gelmiş hatta zaman içerisinde kulak, el gibi yeni yerlerin eklenmesiyle bugün, bir çok kişinin tedavi yöntemi olarak ilk sıralarda tercih edilmektedir. Akupunktur tedavisini sadece Sağlık Bakanlığı sertifikalı doktorlar tarafından uygulanmasına izin verilmektedir. Akupunktur tedavisi sırasında lokal enfeksiyon, yabancı cisim reaksiyonu, tansiyon değişiklikleri gibi ani gerçekleşen durumlarda doktorlar riskleri ekarte edebilecek kabiliyette oldukları için güvenle akupunktur tedavisi olabilirsiniz.

Akupunktur tedavisinde vücudun bazı noktalarına özel iğnelerin batırılması ile vücudun hormon ve reseptörlerinin harekete geçirilmesi ilkesine dayanan akupunktur, bu yöntem sayesinde bel üstünde var olan tüm ağrıların iyileşmesini sağlanırken, vücudun dengesini bulması da gerçekleşmekte.

Akupunktur Meridyenleri Ön

Akupunktur Meridyenleri Ön

Akupunktur Nasıl Uygulanır?

Akupunktur tedavisi uygulanacak kişinin detaylı muayenesi sonrasında tedavi edilecek hastalık yada durumlara göre yukarıda verilen ön taraf ta ki meridyen yada vücudun arkasında yer alan meridyen ve noktalardan seçilen uygun yerlere 1 ile 4 cm arasında sterilize edilmiş özel iğnelerin batırılması ile akupunktur tedavisi yapılmış olur. Batırılan iğneler yaklaşık 20 ile 60 dakika kadar bekletilir. Akupunktur tedavisinin başarılı olmasını sağlayan sebepler seçilen noktaların doğruluğu ve uygulama tekniğidir. Tedavi sırasında elektroakupunktur ve moksa gibi farklı uygulamalar da kullanılabilmektedir. İğnelerin batırılması aşamasında çok ufak bir acı hissedilmekte ve sonrasında herhangi bir acı duyulmamaktadır.

Akupunktur yöntemi ile bir çok hastalık tedavi edilebilmekte, ek olarak akupunktur ile sigara bırakma ve kilo verme uygulamaları konusunda Bursa‘da ki kliniğimizde Uzman Doktor Fulden Küçük tarafından yapılacak olan akupunktur tedavisi ile şifa bulabilirsiniz.

Bursa’da akupunktur doktoru olarak Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip Dr. Fulden Küçük tarafından uygulanacak olan akupunktur tedavisi hakkında bilgi ve seans ücretleri hakkında görüşmek için iletişim bilgilerimizden faydalanabilirsiniz.

× Bize yazın