Kozmetik Akupunktur: Doğal Estetiğin Yeni Adı | Dr. Fulden Küçük

Kliniğimize Hoş Geldiniz

Çalışma Saatleri : Pazartesi'den Cumartesi'ye : 13:00 ile 21:00
  İletişim : 0552 670 00 52

Kozmetik Akupunktur: Doğal Estetiğin Yeni Adı

Botoks, kimyasal uygulamalar, lazer,  dolgu, estetik cerrahi gibi girişimler sizi ürkütüyor, ancak zamana karşıda doğal yollarla gençleşmek istiyorsanız tercihinizi kozmetik akupunkturdan yana kullanmalısınız.

Akülif” adı verilen kozmetik akupunktur; doğal görünmek, doğal kalmak isteyen ve mimiklerin değişiminden rahatsız olan herkese uygulanabilir. Akupunktur Meizen Tekniği, Estetik Akupunktur tedavisinde Avrupa ve Amerika’da yıllardır kullanılan, hiçbir kimyasal içermeyen, yan etkisi olmayan bir tekniktir. Vücut enerjisini düzeltir ve bu enerjinin yüze yansımasını yüzde yoğunlaşmasını sağlar.

Akupunkturun hedefi, vücutta dolaşan enerji ağının yenilenmesi ve doğru akışın sağlanmasıdır. Gerek hücresel gerek sistemsel bir dengeleme yöntemi olan akupunkturun sağladığı bu yarar cildimizde de  harika sonuçlar verir.

Yaş aldıkça, çevresel faktörlerinde etkisi ile, vücuda giren toksik maddeler, olumsuz çevre koşulları ve yer çekiminin etkileri, ciltteki elastin ve kolajen sentezini yavaşlatır. Kozmetik akupunkturda amaç; cildin kend kendini onarmasını ve yenilenmesini sağlamaktır.

Akupunktur uygulamasıyla yüzde ve boyunda özel noktalara özel teknikle, uygun iğneler yerleştirilir. Bu iğneler sayesinde bölgede yer alan sinir sistemi ve kan dolaşımı uyarılır. Ciltte bulunan onarıcı maddeler harekete geçer, cildi uyarır ve düzenler. Kolajen ve elastin üretimi yanında yüz ve boyun bölgesinde kan akımı fazlalaşır. Cilt gerginleşir, kırışıklıklar azalır, daha parlak ve canlı bir görünüm alır.

Peki uygulamaya ne zaman başlanmalı? Yaşlanma karşıtı uygulamalarda amaç, yaş almaya bağlı olarak vücutta gelişen etkilerin yavaşlatılmasıdır. Bu nedenle etkilerin derinleşmesi beklenmeden , kırışıklıklar oluşmaya başlamasıyla yani 25 yaşından sonra önlem alınması önerilir. Cilt üç katmandan oluşur. Akupunktur, ciltte yer alan üç tabakayı da etkiler. Cildin en üst tabakasına (epidermis) etkisiyle ciltteki su miktarını arttırıp, yaşlanan cildin kırışıklık ve pigmentasyonunu yani lekelenmesini azaltır. Orta tabaka (dermis)daki etkiyle kolajen ve elastinler artırır. Cilt parlak görünür. En alt, 3. tabaka(deri altı ve yağ dokusu) akupunktur ile yeniden organize olur, kan akımının hızlanmasıyla selülitler düzelir, cilt sıkılaşır.

Göz kenarlarında yer alan “Kaz Ayağı” olarak tabir edilen kırışıklıklar, yüzde bulunan diğer kırışıklıklar ve yaşlanmaya bağlı lekeler ufalır ve yok olur. Uygulamalar yapıldıkça, yüz ve boyun bölgemizdeki ince çizgilenmeler giderek kaybolur veya derinleşmelerinin önüne geçilir. Kesin sonuç alınan kırışıklıklar; kaz ayakları, kaş çatma çizgisi, nazolabial oluk (burun kenarından ağzın köşesine kadar uzanan çizgi), alın çizgileri, sarkık göz kapakları, sigara çizgileri (dudak üstünde, mimiklere bağlı ya da sigara içimiyle gelişen dudağa dikey çizgiler) ve gözaltı çizgileridir.

Kozmetik Akupunktur uygulaması nasıl yapılır?

Akupunkturun yüz ve boyun cildinde kullanılan iğneleri vücutta kullanılan iğnelerden çok daha ince ve kısadır. Uygulanan teknikle 10 seanslık bir kür, yaklaşık 2 ayda tamamlanır ve yüzü 10 yaş daha gençleşmiş hale getirebilir. Uygulamada hafif kızarıklık, çok nadiren küçük morluklar olabilir. Uygulamadan sonra her yenileme ve hatırlatma için 4 ayda bir, 1 tek seans yeterlidir.

İstenilen sonucun elde edilmesi için kişinin; sigara içmemesi, kafein ve sigaradan uzak durması, yeterli miktarda su tüketmesi, cildini nemli tutulması, güneş koruyucu kullanması, sağlıklı yaşam önerilerine uyması ve kişiye özel belirlenen destek takviyelerini kullanması önemlidir.

Kozmetik akupunktur tedavisi sonunda parlak ve canlı bir cilt, derin çizgilerin azalması, ince çizgilerin kaybolması, lekelerde azalma, cilt gerginliğinin artması, sarkmaların azalması gerçekleşir. Ama asıl önemli olan  ise mimikler ve yüz ifadesinin doğallığının kaybolmaması en büyük avantajıdır ve tercih nedeni olmaya devam etmektedir.

Uzm. Dr. Fulden Küçük

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize yazın